Technologia

Cały proces produkcyjny naszych kotłów podzielony jest na cztery, ściśle powiązane ze sobą, etapy. Wszystko zaczyna się za biurkiem naszych wykwalifikowanych i przeszkolonych projektantów – konstruktorów. To oni w pierwszej kolejności dokładnie wymiarują, a następnie tworzą rysunki techniczne poszczególnych kotłów w programie CAD. Uwzględniane są wówczas wszystkie szczegóły konstrukcyjne, dopracowywane detale – tak, aby gotowy rysunek całego kotła mógł zostać zapisany i przeniesiony na maszynę do cięcia plazmowego.

W tym momencie rozpoczyna się drugi etap technologiczny, nad którym czuwają przeszkoleni operatorzy przecinarek plazmowych. Przecinarki, na których cięte są nasze kotły, to urządzenie najwyższej klasy. Wykonuje ona precyzyjne cięcia szybko, łatwo i bez zbędnych komplikacji. Dzięki niezwykłej precyzji każdy detal jest identyczny, a jego krawędź niezwykle gładka.

Po wycięciu wszystkich zaprojektowanych części kotła, rozpoczyna się etap trzeci, niezwykle ważny w całym procesie technologicznym, gdyż w dużym stopniu wpływający na jakość wyrobu gotowego oraz jego szczelność – jest to proces maszynowego zaginania. Na tym etapie pracujemy na najwyższej klasy prasach krawędziowych do gięcia blach, sterowanych numerycznie. Są to urządzenia nowoczesne, najwyższej generacji. Elementy spawane zastąpione są elementami giętymi, co wpływa w dużej mierze na żywotność kotła.

Kolejny, ostatni już etap, to ostateczne spawanie kotła metodą MIG/MAG, poddanie próbie ciśnieniowej oraz jego zaizolowanie. Korzystamy z profesjonalnej lakierni proszkowej. To tutaj kocioł zyskuje ostateczny wygląd. Każdy produkt przed zabezpieczeniem styropianem, zafoliowaniem i spakowaniem na paletę podlega surowej kontroli jakości, która obejmuje wszystkie etapy produkcji, sprawdzenie wykończenia oraz estetyki kotła, które muszą być zawsze na najwyższym poziomie. Po jej pozytywnym przejściu kotły magazynowane są w specjalnie przeznaczonej do tego hali, gdzie oczekują na transport krajowy i zagraniczny.

 

powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.