KWPR LIDER 5 MINI - 5 klasa (Ecodesign)


KWPR LIDER 5 MINI

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu nową odsłonę znanego i cenionego na rynku kotła KWPR Lider 5 – tym razem w wersji MINI. Prezentowany kocioł c.o. powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie nowoczesnych domów energooszczędnych, których potrzeby cieplne są znacznie niższe niż miało to miejsce w starych, nieocieplonych budynkach sprzed lat. KWPR LIDER MINI należy do najnowocześniejszych na rynku kotłów 5 generacji. To stalowy kocioł z podajnikiem ślimakowym wyposażony w najnowocześniejszy system sterowania i specjalne palenisko, dzięki któremu uzyskuje bardzo wysoką czystość spalin. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym kocioł spełnia wymagania energetyczno-emisyjne normy PN-EN 303-5:2012 (5 klasa), a ponadto posiada certyfikat Ecodesign.

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Nowoczesne budownictwo to zwykle domy energooszczędne, których zapotrzebowanie cieplne jest niewielkie. W tego typu sytuacjach kocioł o dużej mocy jest rozwiązaniem nieekonomicznym, nawet przy wyborze kotła 5 generacji. Dlatego właśnie powstawał KWPR LIDER MINI. Kocioł KWPR LIDER MINI dostępny jest w mocach 7 kW, więc znajdzie zastosowanie szczególnie w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie, gdzie doskonale poradzi sobie z ogrzaniem powierzchni do 70 m2. Wersja MINI posiada wszystkie najlepsze cechy swojego poprzednika (KWPR LIDER 5), jednak ze względu na mniejszą moc, jest jeszcze bardziej przyjazny dla portfela użytkownika, jeśli chodzi o roczne zużycie paliwa.

LIDER WŚRÓD MAŁYCH I PRZYJAZNYCH UZYTKOWNIKOWI KOTŁÓW C.O.

Kocioł KWPR LIDER MINI ma niewielkie gabaryty, więc bez problemu można ustawić go w kotłowniach o małej powierzchni. Zadbano tu o maksymalne ułatwienie obsługi. Kocioł posiada zmodyfikowaną konstrukcję zbiornika z kątami osuwu pozwalającymi na jego całkowite opróżnianie, bez konieczności ingerencji ręcznej. To duża zaleta, ponieważ obsługa KWPR LIDER MINI sprowadza się wyłącznie do uzupełniania paliwa w zasobniku (zaledwie jeden raz na 3-5 dni) oraz do okresowego czyszczenia przednich otworów wyczystnych z pozostałości po spalaniu. Warto dodać, że dzięki zaawansowanym czujnikom kocioł jest bardzo bezpieczny w użytkowaniu. Na dodatkową uwagę zasługuje ponadto również nowoczesny regulator Tigra (z dodatkowym zabezpieczeniem STB), który pozwala na sterowanie pracą KWPR LIDER MINI bezpośrednio przez panel zdalnego sterowania lub przez WiFi z tabletu lub smartfona.

MINI KOCIOŁ, MINI MOC, MAXI OSZCZĘDNOŚCI!

KWPR LIDER MINI posiada korpus wykonany z atestowanej stali o grubości 6 mm, a jego wymiennik izolowany jest dodatkowo wełną mineralną o grubości aż 4 cm, co pozwala na ograniczenie strat ciepła do minimum. Producent zadbał również o izolację spodu tego kotła c.o., dzięki czemu ciepło nie ucieka do posadzki. Izolowane są tu nawet drzwiczki wymiennika, by jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła.

Ograniczenie strat ciepła połączono tutaj z maksymalną wydajnością i sprawnością kotła, przez co jest to kocioł c.o wyjątkowo ekonomiczny w użytkowaniu. Prezentowany kocioł został wyposażony w najnowocześniejszy palnik R10 MINI, który należy do najefektywniejszych na rynku, jeśli chodzi o spalanie ekogroszku. Mała powierzchnia wymiennika i zaawansowany system spowalniania przepływu spalin AFS, a także inne unikatowe rozwiązania technologiczne i najwyższej jakości komponenty bardzo korzystnie wpływają na sprawność cieplną KWPR LIDER MINI, która przekracza 89%.

ORIENTACYJNA POWIERZCHNIA GRZEJNA BUDYNKU MIESZKALNEGO W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU I GRUBOŚCI OCIEPLENIA

 • 7 kW - do 70 m2

DARMOWE MODUFIKACJE KOTŁA

Dokonując zakupy naszego kotła masz możliwość dowolnej jego modyfikacji (bezpłatnie). Zobacz przykładowe KONFIGURACJE »

ZESTAW ZAWIERA:

 • kocioł c.o. gotowy do podłączenia i pracy,
 • mikroprocesorowy sterownik kotła Tigra lub Negros (opcjonalnie) z dodatkowym zabezpieczeniem STB,
 • wentylator WPA 07,
 • termometr manualny (słupkowy),
 • deflektor oraz stopka poziomująca podajnik,
 • akcesoria do czyszczenia - gracka, hak i wycior,
 • instrukcje oraz karty gwarancyjne kotła i podzespołów,
 • atest ekologiczny 5 klasy i Ecodesign,
 • wybrany gratis - panel zdalnego sterowania, pompę c.o, strażak lub zapasowy ślimak

Produkt oznaczony jest znakiem CE.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego, cen oraz zmian wizualnych produktu w celu jego ulepszenia.

Czas realizacji zamówienia może się wydłużyć w zależności od wybranej konfiguracji kotła (nawet do 30 dni roboczych). Dostępne konfiguracje mają charakter wyłącznie poglądowy i mogą się nieznacznie różnić od wersji rzeczywistej. Przed wybraniem konfiguracji zalecany jest kontakt telefoniczny - 62 741 64 58 (7:00-15:00 pn.-sob.).

Kotły KWPR przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania w układach systemu otwartego jak również zamkniętego (po zamontowaniu wężownicy schładzającej wraz z zaworem BVTS)

Stosowane paliwo w kotłach KWPR LIDER 5 - Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 31.1, uziarnienie 5-25 mm, udział podziarna < 10%. RJ < 10, temp. miękkn. popiołu ≥ 11500C, wilgotność ≤ 15%, zawartość popiołu ≤ 10%, wartość opałowa 26 MJ.kg, siarka ≤ 0,6%.

 Rysunek techniczny

Moc   7 kW
A mm 440
B mm 1110
C mm 1140
D mm 1140
E mm 810
F mm 560
G mm 890

 

 PARAMETRY KOTŁA C.O.

Wyszczególnienie J.m. Dane
Typ kotła   KWPR
Nominalna moc cieplna dla węgla** kW 7
Zakres wydajności cieplnych kW 2-7
Powierzchnia grzewcza kotła m2  
Pojemność wodna kotła l 45
Wielkość powierzchni ogrzewanej* m2 do 70
Klas kotła (PN-EN 303-5:2012   5
Ecodesign   tak
Klasa efektywności energetycznej   C
Sprawność nom/min % 90,6/91
Pojemność zasobnika paliwa dm3 140
 Zużycie paliwa na 1h pracy moc max 0,9

moc min

0,2
Wymagana pojemność zasobnika ciepła Wmin>0,3QN l 120/150
Strumień masy spalin nom/min g/s 4,48/1,87
Max temperatura robocza zasilania 0C 90
Min temperatura robocza powrotu 0C 60
Min temperatura robocza wody zimnej 0C 12
Temperatura spalin - moc nominalna 0C 73
Temperatura spalin 0C 56
Maksymalne dop. ciśnienie robocze bar 1,5
Cisnienie próbne bar 3-4
Wymagany ciąg spalin mbar 0,20-,025
Opory przepływu (10K) mbar 23
Przekrój otworu komina min. Cm2 260
Minimalna wysokość komina m 5
Średnica czopucha ø mm 160
Masa zestawu kg 268
Średnica króćców powrotu i zasilania G 1,5"
Średnica króćca spustowego G 3/4"
Zasilanie V/Hz 230/50 Hz
Pobór mocy - moc nominalna W 0,045
Pobór mocy - mon minimalna W 0,020
Zużycie energii w trybie czuwania W ≥ 0,005
Emizja hałasu dB 46,2
Dodatkowe zabezpieczenie sterownika STB   tak

 

* Orientacyjna powierzchnia do ogrzania budynku w zależności od grubości i rodzaju ocieplenia.

** Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 31.1, uziarnienie 5-25 mm, udział podziarna < 10%. RJ < 10, temp. miękkn. popiołu ≥ 11500C, wilgotność ≤ 15%, zawartość popiołu ≤ 10%, wartość opałowa 26 MJ.kg, siarka ≤ 0,6%.

*** Zużycie energii w zaleznosci do mocy wntylatora, pompy c.o., silnika podajnika oraz innych urządzeń podłączonych bezpośrednio do regulatora kotła c.o. (sterownika).

Cechy

Potrójnie izolowane drzwiczki

Specjalnie, od nowa zaprojektowane, potrójnie izolowane drzwiczki kotła w znaczny sposób ograniczają utratę ciepła ze środka wymiennika utrzymując temperaturę ich powierzchni w granicach temp. otoczenia.

Cechy

Komora dopalania spalin - wysokich temperatur

Usytuowana nad palnikiem, dwu-ciągowa komora wyłożona specjalnymi płytami ceramicznymi ma za zadanie skumulowanie w tej części kotła wysokiej temperatury w celu dopalenia oraz wytrącania cząstek stałych (sadza, pył) powstałych w wyniku intensywnego spalania węgla.

Zaawansowany system spowalniania przepływu spalin "AFS"

Ciepło zatrzymane w kotle nie wydostaje się zbyt szybko poprzez komin do atmosfery poprawiając wydajność oraz sprawność kotła (dodatkowy element w wymienniku kotła, który zmniejsza temperaturę spalin na wylocie kotła)

Nowy kształt i większa pojemność 

Zmodyfikowana konstrukcja zbiornika  o wiekszej pojemności ok. 120 kg

Wygodniejszy dostęp

LIDER 5 został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej konserwacji, tak aby wszystkie najważniejsze komponenty wymagające okresowych przeglądów były łatwo dostępne. Konserwacja kotła to proces szybki i prosty, odbywa się przez górne, środkowe i dolne drzwiczki.

 

System "DSM" w standardzie

Specjalna konstrukcja wymiennika sprawia, że podajnik w dowolnym momencie możesz zamontować zarówno z prawej jak i z lewej strony.

Boczne wyczystki rury ślimaka

Dodatkowe wyczystki (lewa i prawa) znajdują się również przy kołnierzu mocującym zbiornik na opał. Wyczystki pełnią funkcję głównie praktyczną. Pozwalają w szybki sposób opróżnić zbiornik na opał, np. podczas wymiany ślimaka lub w podczas okresowej konserwacji podajnika.

Cechy

Okrągłe żeliwne palenisko

Głowica palnika posiada jeden poziom dysz napowietrzających. Dzięki okrągłej konstrukcji paleniska i wyeliminowaniu części ruchomych urządzenie idealnie sprawdza się przy spalaniu ekogroszku. Żeliwną część można łatwo zdemontować co znacznie ułatwia czyszczenie i konserwację.

Cechy

Dolna wyczystka głowicy palnika

Głowica podajnika (palenisko) posiada tzw. dolną wyczystkę. W przypadku dużych zanieczyszczeń wynikających z ciągłego użytkowania lub podczas okresowej konserwacji, dolna wyczystka umożliwia nam w szybki sposób opróżnić wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

 

Sterownik TIGRA (w standardzie)

Tigra jest sterownikiem zapewniającym utrzymanie zadanej temperatury wody w kotle wyposażonym w automatyczny podajnik paliwa stałego. Dzięki swym zaawansowanym funkcjom zapewnia ekonomiczną i automatyczną pracę jednostki a jednocześnie pełną kontrolę na pompą c.o. , c.w.u., pompą ogrzewania podłogowego oraz cyrkulacyjną. Strefy czasowe, funkcje ekonomiczne, nastawy dzienne i nocne oraz nowy algorytm sterowania dmuchawą zapewniają oszczędność opału sięgającą do 20% w porównaniu do tradycyjnych sterowników. Wyjście na termostat pokojowy zapewnia wygodę i komfort użytkowania.

Wybrane cechy:

 • obsługa 4 pomp (pompa c.o, pompa c.w.u, pompa podłogowa i cyrkulacyjna), podajnika oraz wentylatora,
 • współpraca z dowolnym termostatem pokojowym lub termostatem dedykowanym,
 • współpraca z dodatkowym czujnikiem otwarcia kosza,
 • funkcja wybiegu pompy c.w.u,
 • kalendarz „all in one”,
 • autowygaszanie i autorozpalanie,
 • 24 strefy czasowe.

Możlwość podłączenia modułu internetowego Szczegóły » 


Sterownik NEGROS (zestaw tańszy o 120,00 zł)

Negros jest sterownikiem zapewniającym utrzymanie zadanej temperatury wody w kotle wyposażonym w automatyczny, ślimakowy podajnik paliwa stałego. Dzięki swym zaawansowanym funkcjom zapewnia ekonomiczną i automatyczną pracę jednostki a jednocześnie pełną kontrolę na pompą c.o. i c.w.u. Strefy czasowe, funkcje ekonomiczne, nastawy dzienne i nocne oraz nowy algorytm sterowania dmuchawą zapewniają oszczędność opału sięgającą do 20% w porównaniu do tradycyjnych sterowników. Wyjście na termostat pokojowy zapewnia wygodę i komfort użytkowania. Możliwość podłączenia dodatkowych paneli zdalnego sterowania (kontrola kotła z dowolnego miejsca w mieszkaniu) sprawia, że sterownik ten wyróżnia się spośród innych modeli dostępnych na rynku.

Wybrane cechy:

 • obsługa 2 pomp (pompa c.o, pompa c.w.u) podajnika oraz wentylatora,
 • współpraca z dowolnym termostatem pokojowym lub termostatem dedykowanym,
 • współpraca z pilotem zdalnego sterowania,
 • funkcja wybiegu pompy c.w.u,
 • kalendarz „all in one”,
 • fabrycznie podłączone 4 czujniki,
 • funkcja DZIEŃ/NOC,
 • tryby: EKO, TERM, NOR, KAL, D/N.

Możlwość podłączenia modułu internetowego Szczegóły »

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.