KWPR LIDER 5 MINI - 5 klasa i Ecodesign


KWPR LIDER 5 MINI

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu nową odsłonę znanego i cenionego na rynku kotła KWPR Lider 5 – tym razem w wersji MINI. Prezentowany kocioł c.o. powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie nowoczesnych domów energooszczędnych, których potrzeby cieplne są znacznie niższe niż miało to miejsce w starych, nieocieplonych budynkach sprzed lat. KWPR LIDER MINI należy do najnowocześniejszych na rynku kotłów 5 generacji. To stalowy kocioł z podajnikiem ślimakowym wyposażony w najnowocześniejszy system sterowania i specjalne palenisko, dzięki któremu uzyskuje bardzo wysoką czystość spalin. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym kocioł spełnia wymagania energetyczno-emisyjne normy PN-EN 303-5:2012, a ponadto posiada certyfikat Ecodesign na rok 2020.

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Nowoczesne budownictwo to zwykle domy energooszczędne, których zapotrzebowanie cieplne jest niewielkie. W tego typu sytuacjach kocioł o dużej mocy jest rozwiązaniem nieekonomicznym, nawet przy wyborze kotła 5 generacji. Dlatego właśnie powstawał KWPR LIDER MINI. Kocioł KWPR LIDER MINI dostępny jest w mocach 7 i 11 kW, więc znajdzie zastosowanie szczególnie w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie, gdzie doskonale poradzi sobie z ogrzaniem powierzchni do 70 m2 i od 70 do 120m2. Wersja MINI posiada wszystkie najlepsze cechy swojego poprzednika (KWPR LIDER 5), jednak ze względu na mniejszą moc, jest jeszcze bardziej przyjazna dla portfela użytkownika, jeśli chodzi o roczne zużycie paliwa.

LIDER WŚRÓD MAŁYCH I PRZYJAZNYCH UZYTKOWNIKOWI KOTŁÓW C.O.

Kocioł KWPR LIDER MINI ma niewielkie gabaryty, więc bez problemu można ustawić go w kotłowniach o małej powierzchni. Zadbano tu o maksymalne ułatwienie obsługi. Kocioł posiada zmodyfikowaną konstrukcję zbiornika z kątami osuwu pozwalającymi na jego całkowite opróżnianie, bez konieczności ingerencji ręcznej. To duża zaleta, ponieważ obsługa KWPR LIDER MINI sprowadza się wyłącznie do uzupełniania paliwa w zasobniku (zaledwie jeden raz na 3-5 dni) oraz do okresowego czyszczenia przednich otworów wyczystnych z pozostałości po spalaniu. Warto dodać, że dzięki zaawansowanym czujnikom kocioł jest bardzo bezpieczny w użytkowaniu. Na dodatkową uwagę zasługuje ponadto również nowoczesny regulator Tigra, który pozwala na sterowanie pracą KWPR LIDER MINI bezpośrednio przez panel zdalnego sterowania lub przez WiFi z tabletu lub smartfona.

MINI KOCIOŁ, MINI MOC, MAXI OSZCZĘDNOŚCI!

KWPR LIDER MINI posiada korpus wykonany z atestowanej stali o grubości 6 mm, a jego wymiennik izolowany jest dodatkowo wełną szklaną o grubości 4 cm, co pozwala na ograniczenie strat ciepła do minimum. Producent zadbał również o izolację spodu tego kotła c.o., dzięki czemu ciepło nie ucieka do posadzki. Izolowane są tu nawet drzwiczki wymiennika, by jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła.

Ograniczenie strat ciepła połączono tutaj z maksymalną wydajnością i sprawnością kotła, przez co jest to kocioł c.o wyjątkowo ekonomiczny w użytkowaniu. Prezentowany kocioł został wyposażony w najnowocześniejszy palnik RK-O, który należy do najefektywniejszych na rynku, jeśli chodzi o spalanie ekogroszku. Można tu również wydajnie spalać pellet, co czyni ten kocioł c.o uniwersalnym w użytkowaniu. Duża powierzchnia wymiennika i zaawansowany system spowalniania przepływu spalin w postaci zawirowywaczy, a także inne opatentowane, unikatowe rozwiązania technologiczne i najwyższej jakości komponenty bardzo korzystnie wpływają na sprawność cieplną KWPR LIDER MINI, która przekracza 88%.

ORIENTACYJNA POWIERZCHNIA GRZEJNA BUDYNKU MIESZKALNEGO W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU I GRUBOŚCI OCIEPLENIA

 • 7 kW - do 70 m2
 • 11 kW - od 70 do 120 m2

Dokonując zakupy naszego kotła masz możliwość dowolnej jego modyfikacji. Zobacz przykładowe konfiguracje »


ZESTAW ZAWIERA:

 • kocioł c.o. gotowy do podłączenia i pracy,
 • mikroprocesorowy sterownik kotła Tigra lub Negros (opcjonalnie),
 • wentylator WPA 07,
 • termometr manualny (słupkowy),
 • deflektor oraz stopka poziomująca podajnik,
 • akcesoria do czyszczenia - gracka, hak i wycior,
 • instrukcje oraz karty gwarancyjne kotła i podzespołów,
 • atest ekologiczny 5 klasy i Ecodesign,
 • wybrany gratis - panel zdalnego sterowania, pompę c.o, strażak lub elektroniczną zawleczkę. 

Produkt oznaczony jest znakiem CE.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego, cen oraz zmian wizualnych produktu w celu jego ulepszenia.

Czas realizacji zamówienia może się wydłużyć w zależności od wybranej konfiguracji kotła (nawet do 30 dni roboczych). Dostępne konfiguracje mają charakter wyłącznie poglądowy i mogą się nieznacznie różnić od wersji rzeczywistej. Przed wybraniem konfiguracji zalecany jest kontakt telefoniczny - 62 741 64 58 (7:00-15:00 pn.-sob.).

 

 Rysunek techniczny

Moc   7 kW 11 kW
A mm 440 490
B mm 1110 1230
C mm 1140 1470
D mm 1140 1270
E mm 810 860
F mm 560 640
G mm 890 1090

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Wyszczególnienie  Jedn. Wielkość kotła
Moc nominalna  kW 7 11
Moc minimalna  kW 2,1 3,3
Orientacyjna pow. do ogrzania *  m2 do 70 70-140
Zużycie paliwa przy mocy nomin.  kg/h - -
Pojemność zbiornika paliwa  kg ok. 120 ok. 160
Sprawność cieplna  % 88 88
Maksymalna temeratura wody 0C 90 90
Minimalna temp. powrotu i zasilania 0C 40-60 40-60
Ciśnienie robocze max bar 1,5 1,5
Ciśnienie próbne bar 4 4
Wymagany ciąg spalin mbar > 0,20 > 0,20
Wysokośc komina min. m 5 5
Przekrój otworu komina min. cm2 260 260
Masa kotła/zestawu kg 208/268 270/370
Pojemność wodna dm3 ok. 50 ok. 60
Paliwo podstawowe **   Węgiel energetyczny sortyment ekogroszek energetyczny
Paliwo alternatywne ***   Pellet
Średnica króćców zasilania i powrotu mm 1,5" 1,5"
Wymmiary otworu czopucha mm 160 160
Pobór mocy wentylatora (230V/50Hz) W 60 60
Pobór mocy motoreduktora (230V/50Hz) W 40/90/120 40/90/120
Opory hydrauliczne mbar 23 23

 * Orientacyjna powierzchnia do ogrzania budynku w zależności od grubości ocieplenia.

** Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 31.1, uziarnienie 5-25 mm, udział podziarna < 10%. RJ < 10, temp. miękkn. popiołu ≥ 11500C, wilgotność ≤ 15%, zawartość popiołu ≤ 10%, wartość opałowa 26 MJ.kg, siarka ≤ 0,6%.

Cechy

Potrójnie izolowane drzwiczki

Specjalnie, od nowa zaprojektowane, potrójnie izolowane drzwiczki kotła w znaczny sposób ograniczają utratę ciepła ze środka wymiennika utrzymując temperaturę ich powierzchni w granicach temp. otoczenia.

Cechy

Komora dopalania spalin - wysokich temperatur

Usytuowana nad palnikiem, dwu-ciągowa komora wyłożona specjalnymi płytami ceramicznymi ma za zadanie skumulowanie w tej części kotła wysokiej temperatury w celu dopalenia oraz wytrącania cząstek stałych (sadza, pył) powstałych w wyniku intensywnego spalania węgla.

Zaawansowany system spowalniania przepływu spalin "AFS"

Ciepło zatrzymane w kotle nie wydostaje się zbyt szybko poprzez komin do atmosfery poprawiając wydajność oraz sprawność kotła (dodatkowy element w wymienniku kotła, który zmniejsza temperaturę spalin na wylocie kotła)

Nowy kształt i większa pojemność 

Zmodyfikowana konstrukcja zbiornika o dużej pojemności ok. 165 kg z odpowiednio dobranymi kątami osuwu paliwa pozwala na całkowite opróżnianie zbiornika bez konieczności ręcznej ingerencji.

Wygodniejszy dostęp

LIDER 5 został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej konserwacji, tak aby wszystkie najważniejsze komponenty wymagające okresowych przeglądów były łatwo dostępne. Konserwacja kotła to proces szybki i prosty, odbywa się przez górne, środkowe i dolne drzwiczki.

 

System "DSM" w standardzie

Specjalna konstrukcja wymiennika sprawia, że podajnik w dowolnym momencie możesz zamontować zarówno z prawej jak i z lewej strony.

Boczne wyczystki rury ślimaka

Dodatkowe wyczystki (lewa i prawa) znajdują się również przy kołnierzu mocującym zbiornik na opał. Wyczystki pełnią funkcję głównie praktyczną. Pozwalają w szybki sposób opróżnić zbiornik na opał, np. podczas wymiany ślimaka lub w podczas okresowej konserwacji podajnika.

Cechy

Nowy, z podwójnym napowietrzaniem - palnik retortowy RK-O

Nowy palnik RK-O z okrągłym systemem napowietrzania paleniska, gwarantuje optymalną pracę zarówno w okresach minimalnego zapotrzebowanie na ciepło, jak i przy maksymalnej mocy pracy.

Cechy

Dodatkowo izolowana podstawa kotła

Małe wymiary zewnętrzne całego zestawu - wydajniejszy odbiór ciepła, większa sprawność i moc kotła. Dodatkowo izolowana podstawa kotła zapobiega utracie ciepła do posadzki.

 

Sterownik TIGRA

Tigra jest sterownikiem zapewniającym utrzymanie zadanej temperatury wody w kotle wyposażonym w automatyczny podajnik paliwa stałego. Dzięki swym zaawansowanym funkcjom zapewnia ekonomiczną i automatyczną pracę jednostki a jednocześnie pełną kontrolę na pompą c.o. , c.w.u., pompą ogrzewania podłogowego oraz cyrkulacyjną. Strefy czasowe, funkcje ekonomiczne, nastawy dzienne i nocne oraz nowy algorytm sterowania dmuchawą zapewniają oszczędność opału sięgającą do 20% w porównaniu do tradycyjnych sterowników. Wyjście na termostat pokojowy zapewnia wygodę i komfort użytkowania.

Wybrane cechy:

 • obsługa 4 pomp (pompa c.o, pompa c.w.u, pompa podłogowa i cyrkulacyjna), podajnika oraz wentylatora,
 • współpraca z dowolnym termostatem pokojowym lub termostatem dedykowanym,
 • współpraca z dodatkowym czujnikiem otwarcia kosza,
 • funkcja wybiegu pompy c.w.u,
 • kalendarz „all in one”,
 • autowygaszanie i autorozpalanie,
 • możliwość wyłączenia podajnika na stałe (w przypadku palenia na ruszcie dodatkowym),
 • 24 strefy czasowe.

Możlwość podłączenia modułu internetowego Szczegóły » 

 

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.