KWPR LIDER 5


KOCIOŁ C.O. Z PODAJNIKIEM ŚLIMAKOWYM KWPR LIDER 5.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu kocioł KWPR LIDER 5, który jest rozwinięciem bardzo popularnej wśród użytkowników serii kotłów LIDER. Stalowy kocioł wodny z podajnikiem ślimakowym i zaawansowanym systemem sterowania to bezsprzecznie jeden z najnowocześniejszych kotłów tego typu na rynku. LIDER 5 posiada nowe palenisko pozwalające na uzyskanie bardzo wysokiej czystości spalin, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska. Kocioł spełnia wszystkie zaostrzone wymagania energetyczno-emisyjne normy EN 303-5:2012 i został zakwalifikowany do kotłów najwyższej, 5 klasy. 

Kocioł c.o. z podajnikiem ślimakowym KWPR LIDER 5 występuje w mocach 14, 19 i 25 kW. Znajdzie zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, w warsztatach, w gospodarstwach wiejskich itp. Będzie doskonałą alternatywą dla kotłów olejowych i gazowych, a koszty ogrzewania będą w tym przypadku nieporównywalnie niższe.

LIDER OSZCZĘDNOŚCI

Korpus kotła wykonany jest z atestowanej stali o grubości 6 mm. W celu ograniczenia do minimum strat ciepła wymiennik jest dodatkowo izolowany wełną szklaną o grubości 4 cm. Izolowany jest również spód kotła, co zapobiega utracie ciepła do posadzki, a nawet drzwiczki wymiennika, co w znaczny sposób ogranicza utratę ciepła ze środka. Duża powierzchnia wymiennika pozwala na zdecydowanie bardziej wydajny odbiór ciepła a także zwiększa sprawność i moc kotła. W kotle zastosowano ponadto zaawansowany system spowalniania przepływu spalin (zawirowywacze), co również bardzo korzystnie wpłynęło na wydajność oraz sprawność kotła. Dzięki zastosowaniu opatentowanych, unikatowych i nowoczesnych rozwiązań a także wysokiej jakości komponentów, kocioł uzyskuje sprawność cieplną na poziomie 88%.

LIDER 5 JEST BEZPIECZNY, INTUICYJNY I PROSTY W UŻYTKOWANIU

Z uwagi na niewielkie gabaryty kocioł jest łatwy do ustawienia nawet w małych (niestandardowych) kotłowniach. Zmodyfikowana konstrukcja zbiornika (pojemność ok. 165 kg) z odpowiednio dobranymi kątami osuwu paliwa pozwala na całkowite jego opróżnianie bez konieczności ręcznej ingerencji. Obsługa kotła LIDER 5 sprowadza się jedynie do uzupełniania paliwa w zbiorniku (orientacyjnie raz na 3-5 dni) oraz okresowego czyszczenia kotła z pozostałości po spaleniu węgla. Czyszczenie kotła jest bardzo proste – środek kotła można dokładnie wyczyścić przez przednie otwory wyczystne. Zastosowanie w kotle LIDER 5 zaawansowanych czujników pozwoliło zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania, a wyposażenie go w nowoczesny regulator Tigra umożliwiło sterowanie pracą kotła za pomocą smartfona lub tabletu (po połączeniu z dodatkowym modułem).

ZESTAW ZAWIERA:

  • kocioł c.o. gotowy do podłączenia i pracy,
  • mikroprocesorowy sterownik kotła Tigra lub Negros (opcjonalnie),
  • wentylator WPA 06,
  • termometr manualny (słupkowy),
  • deflektor oraz stopka poziomująca podajnik,
  • akcesoria do czyszczenia - gracka, hak i wycior,
  • instrukcje oraz karty gwarancyjne kotła i podzespołów,
  • wybrany gratis - panel zdalnego sterowania, pompę c.o, strażak lub elektroniczną zawleczkę.

Produkt oznaczony jest znakiem CE.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego, cen oraz zmian wizualnych produktu w celu jego ulepszenia.

Czas realizacji zamówienia może się wydłużyć w zależności od wybranej konfiguracji kotła (nawet do 30 dni roboczych). Dostępne konfiguracje mają charakter wyłącznie poglądowy i mogą się nieznacznie różnić od wersji rzeczywistej. Przed wybraniem konfiguracji zalecany jest kontakt telefoniczny - 62 741 64 58 (7:00-15:00 pn.-sob.).

 

 Rysunek techniczny

Moc   14 kW 19kW 25W
A mm 500 560 610
B mm 1150 1210 1230
C mm 1430 1430 1430
D mm 1430 1595 1595
E mm 870 925 925
F mm 650 700 700
G mm 1185 1360 1360

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Wyszczególnienie  Jedn. Wielkośc kotła
Moc nominalna  kW 14 19 25
Moc minimalna  kW 4,5 5,7 8
Orientacyjna pow. do ogrzania *  m2 50/130 150/200 200/300
Zużycie paliwa przy mocy nomin.  kg/h  3,3  3,3  3,3
Pojemność zbiornika paliwa  kg ok. 130 ok. 130 ok. 180
Sprawność cieplna  %  > 88%
Maksymalna temeratura wody 0C 90
Minimalna temp. powrotu i zasilania 0C 40-60
Ciśnienie robocze max bar 1,5
Ciśnienie próbne bar 4,0
Wymagany ciąg spalin mbar > 0,20
Wysokośc komina min. m 5 5 5
Przekrój otworu komina min. cm2 260
Masa kotła/zestawu kg 320/420 355/455 440/570
Pojemność wodna dm3 ok. 82 ok. 106 ok. 134
Paliwo podstawowe **   Węgiel kamienny asortyment groszek energetyczny
Paliwo alternatywne   -
Średnica króćców zasilania i powrotu mm 1,5"
Wymmiary otworu czopucha mm Ø160
Pobór mocy wentylatora (230V/50Hz) W 60
Pobór mocy motoreduktora (230V/50Hz) W 30/90/120
Opory hydrauliczne mbar 23

 * Orientacyjna powierzchnia do ogrzania budynku w zależności od grubości ocieplenia.

** Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 31.1, uziarnienie 5-25 mm, udział podziarna < 10%. RJ < 10, temp. miękkn. popiołu ≥ 11500C, wilgotność ≤ 15%, zawartość popiołu ≤ 10%, wartość opałowa 26 MJ.kg, siarka ≤ 0,6%.

Cechy

Potrójnie izolowane drzwiczki

Specjalnie, od nowa zaprojektowane, potrójnie izolowane drzwiczki kotła w znaczny sposób ograniczają utratę ciepła ze środka wymiennika utrzymując temperaturę ich powierzchni w granicach temp. otoczenia.

Cechy

Komora dopalania spalin - wkłady ceramiczne

Usytuowana nad palnikiem, dwu-ciągowa komora wyłożona specjalnymi płytami ceramicznymi ma za zadanie skumulowanie w tej części kotła wysokiej temperatury w celu dopalenia oraz wytrącania cząstek stałych (sadza, pył) powstałych w wyniku intensywnego spalania węgla.

Zaawansowany system spowalniania przepływu spalin "AFS"

Ciepło zatrzymane w kotle nie wydostaje się zbyt szybko poprzez komin do atmosfery poprawiając wydajność oraz sprawność kotła (dodatkowy element w wymienniku kotła, który zmniejsza temperaturę spalin na wylocie kotła)

Nowy kształt i większa pojemność 

Zmodyfikowana konstrukcja zbiornika o dużej pojemności ok. 165 kg z odpowiednio dobranymi kątami osuwu paliwa pozwala na całkowite opróżnianie zbiornika bez konieczności ręcznej ingerencji.

Wygodniejszy dostęp

LIDER 5 został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej konserwacji, tak aby wszystkie najważniejsze komponenty wymagające okresowych przeglądów były łatwo dostępne. Konserwacja kotła to proces szybki i prosty, odbywa się przez górne, środkowe i dolne drzwiczki.

 

System "DSM" w standardzie

Specjalna konstrukcja wymiennika sprawia, że podajnik w dowolnym momencie możesz zamontować zarówno z prawej jak i z lewej strony.

Boczne wyczystki rury ślimaka

Dodatkowe wyczystki (lewa i prawa) znajdują się również przy kołnierzu mocującym zbiornik na opał. Wyczystki pełnią funkcję głównie praktyczną. Pozwalają w szybki sposób opróżnić zbiornik na opał, np. podczas wymiany ślimaka lub w podczas okresowej konserwacji podajnika.

Cechy

Nowy, z podwójnym napowietrzaniem - palnik retortowy RK-O

Nowy palnik RK-O z okrągłym systemem napowietrzania paleniska, gwarantuje optymalną pracę zarówno w okresach minimalnego zapotrzebowanie na ciepło, jak i przy maksymalnej mocy pracy.

Cechy

Dodatkowo izolowana podstawa kotła

Małe wymiary zewnętrzne całego zestawu - wydajniejszy odbiór ciepła, większa sprawność i moc kotła. Dodatkowo izolowana podstawa kotła zapobiega utracie ciepła do posadzki.

 

Przekrój

1 Króciec czujnika temperatury kotła
2 Króciec ¾ cal (termometr, c.w.u.)
3 Zbiornik paliwa
4 Drzwiczki - wyczystka
5 Drzwiczki - drzwiczki rewizyyjne
6 Komora paleniskowa (dopalania spalin)
7 Drzwiczki - popielnikowe
8 Króciec wody powrotnej
9 Kołnierz mocujący podajnik w kotle c.o.
10 Palnik/Deflektor łańcuchowy
11 Wkłady ceramiczne
12 Kanały konwekcyjne
13 Zawirowywacze
14 Czopuch
15 Króciec wody zasilającej

 

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.